Ankara Antlaşması Vizesi ile İngiltere’de Araç Kiralama İşi Yapmak


Eklenme Tarihi: 2019-10-16 18:06:27

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ile gerekli tüm şartları sağlamak ve yasal olarak çalışmak koşuluyla araç kiralama işini de serbest meslek sahibi olarak İngiltere’de yapabilirsiniz. 

Ankara Antlaşması Vizesi ile İngiltere’de Araç Kiralama İşi Yapmak

Ankara Antlaşması Vizesi, serbest meslek sahibi olarak İngiltere’de kendi işini kurmak isteyen ve 18 yaşını geçmiş olan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının başvuru yapabileceği bir İngiltere vizesidir. Araç kiralama işi serbest meslek sahibi olarak yapılabildiği için Ankara Anlaşması Vizesi kapsamında yapabileceğiniz iş türlerindendir. Bu işi yapmak üzere bu İngiltere vizesine başvuru yapacaksanız kafe işletebilecek eğitime ve/veya tecrübeye sahip olduğunuzu başvuru dosyanıza ekleyeceğiniz belgelerle kanıtlamalısınız. Başvuru dosyanıza ekleyeceğiniz bu belgeler gerçeklere uygun ve ikna edici belgeler olmalıdır. Ayrıca iyi hazırlanmış bir iş planı sunmanız vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması açısından oldukça yararlıdır.

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında İngiltere’de araç kiralama işi yapmak isteyen kişilerin Türkiye’de bu işi yapmış olma zorunluluğu bulunmamaktadır. Dolayısıyla başvuru sahibinin bu işi İngiltere’de veya başka bir ülkede kurabilecek ve işletebilecek kadar mesleki yeterlilik, sermaye ve İngilizceye sahip olduğunu gösterebilmesi yeterli olacaktır.

Araç kiralama işi yapmak maksadıyla İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında İngiltere vizesi alırken dikkat etmeniz gereken birkaç husus daha bulunmaktadır. Bu vize ile yalnızca kendi işinizi yapabileceğiniz ve hiçbir koşulda işçi statüsünde çalışamayacağınız hususlarına dikkat etmeniz gerekir. Buna ek olarak, Ankara Anlaşması Vizesi başvurunuzu yaparken kuracağınızı belirttiğiniz işi kurmanız gerektiğine de dikkat etmelisiniz.

Ankara Anlaşması Vizesi başvurularının bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek vizenin reddi durumuna itiraz ederek sonucun olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır. Firmamızla irtibata geçmeniz halinde İngiltere ve Türkiye’de bulunan ofislerimizdeki uzman danışmanlarımız gerek Türkiye’den yapacağınız ilk başvurunuzda gerekse de İngiltere’den yapacağınız uzatma başvurularınızda size yardımcı olacaktır. Bu İngiltere vizesi türü ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı İngiltere Göçmenlik Hukuku konusunda uzman danışmanlarımızla birlikte hazırlamak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmamızla iletişime geçebilirsiniz.  

"Ankara Antlaşması Vizesi ile İngiltere’de Araç Kiralama İşi Yapmak" sayfası 1259 defa okundu