Ankara Anlaşması Vizesi Kapsamında İngiltere’de Marangozluk Yapabilir Miyim?


Eklenme Tarihi: 2019-10-06 12:56:51

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup serbest meslek sahibi olarak İngiltere’de kendi işini kurmak isteyen herkes gerekli olan diğer şartları da sağlayabilirse İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi başvurusu yapabilir.

Ankara Anlaşması Vizesi Kapsamında İngiltere’de Marangozluk Yapabilir Miyim?

Ankara Antlaşması Vizesiile İngiltere'de yapmak istediğiniz her türlü yasal işi serbest meslek sahibi olarak yapabilirsiniz. Bu vize kapsamında sadece İngiliz yasalarına göre özel eğitim veya sertifika gerektiren işleri (doktorluk, mali müşavirlik vb.) yapamazsınız. Bu bağlamda marangozluk da bu vize kapsamında yapabileceğiniz işlerdendir. Ancak vize başvurunuz olumlu sonuçlandığı ve vize aldığınız takdirde başka bir şahsa ya da iş yerine bağlı olmadan çalışmanız, kendi işinizi kurmanız gerektiği hususuna dikkat etmeniz gerekir.

Serbest meslek sahibi olarak Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında yapacağınız marangozlukişini tek başınıza yapabileceğiniz gibi ortaklık kurarak da yapabilirsiniz. Bu vize kapsamında işinizi serbest meslek sahibi olarak yapmanız şart olmasına rağmen, işinizi yapma şeklinizle ilgili seçimde özgürsünüzdür. Bu bağlamda marangozluk işini evden yapabileceğiniz gibi iş yeri açarak da yapabilirsiniz.

Bu İngiltere vizesi kapsamında bağımlılarınızı yani evli olduğunuz eşinizi/yasal partnerinizi ve çocuklarınızı da beraberinizde İngiltere’ye götürebilirsiniz. Ancak eğer bağımlılarınız da sizinle beraber İngiltere’ye gelecekse, kuracağınız işten en az sizi ve sizinle İngiltere’ye taşınan aile bireylerinizin temel masraflarını karşılayacak miktarda kar elde etmeniz gerekir. Yani kendiniz ve aileniz için devlet sosyal yardımlarına muhtaç olmayacak şekilde geçinebilmelisiniz.

Ankara Antlaşması Vizesibaşvuruları oldukça dikkatli hazırlanması gereken başvurulardır. Bu nedenle yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek vizenin reddi durumuna itiraz ederek sonucun olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır.

Firmamızla irtibata geçmeniz halinde İngiltere ve Türkiye’de bulunan ofislerimizdeki uzman danışmanlarımız gerek Türkiye’den yapacağınız ilk başvurunuzda gerekse de İngiltere’den yapacağınız uzatma başvurularınızda size yardımcı olacaktır. Bu İngiltere vizesi türü ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı İngiltere Göçmenlik Hukuku konusunda uzman danışmanlarımızla birlikte hazırlamak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattıvasıtasıyla firmamızla iletişime geçebilirsiniz.  

"Ankara Anlaşması Vizesi Kapsamında İngiltere’de Marangozluk Yapabilir Miyim? " sayfası 1624 defa okundu